sharp-logo-1024x242

Technologie fotowoltaiczne – Tradycja w innowacji

W 1912 roku założyciel firmy Tokuji Hayakawa otworzył zakład zajmujący się obróbką metali. Od samego początku chciał zrobić coś dla swojej społeczności – dzięki produktom, które uszczęśliwiały ludzi. Jego mottem było: „Wprowadzić na rynek produkty, na których inni będą chcieli się wzorować.” Pragnienie to dało Japonii nie tylko ‘zawsze ostry’ (ang. sharp) mechaniczny ołówek, od którego pochodzi nazwa firmy, ale również pierwsze radio i telewizor.

Pionierska podejście Hayakawy jest nadal podstawą współczesnej filozofii firmy. Uczciwość i kreatywność to filary korporacji Sharp. Stosując unikalny system zarządzania, wprowadzony w 1998 roku, postawili przed sobą cel kontynuowania wytwarzania innowacyjnych, przyjaznych środowisku produktów.

Energia słoneczna – ulubione źródło energii w Niemczech
Jak wykazała ankieta Forsa, energia słoneczna jest najpopularniejszym w Niemczech źródłem energii. Bez względu na polityczne zapatrywania czy status społeczny niemal wszyscy niemieccy obywatele pragną stałej pomocy dla sektora fotowoltaicznego. Poglądy te zgodne są z wysiłkami firmy Sharp, która dąży do sytuacji, gdy większość dostarczanej energii będzie pochodziła ze słońca.

Technologie fotowoltaiczne to generacja czystej, wolnej od emisji CO2 energii prosto ze słońca. Dzięki nim powstał cały ‘zielony’ sektor gospodarki dający ważny bodziec do rozwoju kraju i powstawania nowych miejsc pracy. Obecnie ponad 20000 osób pracuje w sektorze energii słonecznej w Niemczech, a liczba ta stale rośnie.

Pobierz katalog urządzeń: Katalog 2013
Pobierz cennik: Aktualny cennik